stránky drsnosrstého jezevčíka se jménem Quentin T. Valentinka

Vítáme Vás na stránkách věnovaných nejen jezevčíkům, ale i jejich dvojnohým kamarádům. Quentin T. a jeho panička

O nás/ O mně

Ze současnosti.......

P: Současnost ….. Je to dosti obtížné vše obsáhnout. Vždy se člověku zdá, že je něco děsně důležitého a nakonec se na to vždy zapomene, ani nezapomene, nýbrž se to v mozku odsune dozadu, aby bylo místo pro nové zážitky - dobré i špatné.

Q: Prosím Tě, jak říká páníček, pusť si nějaký ten Tvůj film a dej pokoj. Ty máš zase náladu.

P: Nejen děti přebírají manýry dospělých, ale už i psi :o) Tak co považuješ ze současnosti za důležité, nebo co bylo pro Tebe důležité, co jsi s námi ?

Q: A pro Tebe ?

P: Já se ptala první.

Q: Uvědomuji si to až teď, ale první je, že Vás mám. Mám nakonec rád i tu Tvoji starostlivost :o) Ono je to dokonce milé.

Zadruhé, že mám tak bezva kamarády. To mám od Tebe. Nejen ty čtyřnohé, ale i dvojnohé. Mám rád i veta, když mi provádí ty nepříjemné věci.

Zatřetí jsem pyšný na sebe, že jsem nezapřel svůj lovecký původ a mám alespoň nějakou tu zkoušku. Nejsem tedy typický gaučák.

P: To nejsi !! Jen trošku, nebo trošku víc :o)

Q: Kvůli Vám jsem se naučil i výstavní postoj a chození v kruhu. Nějaké to ocenění jsem také získal. Můžu tedy řící, že každému se to nepoštěstí.

P: Nefandi si tolik. Víš, že samochvála páchne, ne ?

Q: Vždyť jsem úžasný, tak co se nepochválit, ne ?

P: Jo, jo, to máš pravdu, ale nesmí se to přehánět, víš :o)

Q: Jsem uražený a odcházím, jdu se váleti na gaučík s páníčkem !

P: Už to zůstalo zase na mně :o)

P: Pro chovného psa začíná současnost tím zeleným razítkem v PP - Chovný pes a zápisem do Seznamu chovných psů. Všichni tomu podřizují všechno.

Ostatní je minulost !!! Musí se splnit samozřejmě určité podmínky, aby vše bylo O.K.

Pro nováčky je to obtížnější, neboť musí získat zkušenosti, aby svého vytouženého cíle dosáhli, to dá rozum :o)

Musí se též potkat s lidmi, jež jsou ochotni jim vše vysvětlit a k cíli jim dopomoci. To se povedlo i nám, nejen že jsme se seznámili přes jezevčíky s úžasnými lidmi, co mají, jak jinak, jezevčíky :o). Tak i s obětavci, co svůj volný čas věnují jezevčíkům a jejich páníčkům - nováčkům.

Musím zmínit cvičák Hafbo v Praze http://www.hafbezobav.cz, kam jsme jezdili až z Plzně, neboť tam pořádali/jí hodiny s názvem Výstavy, kde jsme se všichni všechno učili. Jen nás mrzelo, že v našem kraji, nic podobného není. Díky tedy alespoň za toto. Po zvládnutí tohoto úkolu, nás čekal další oříšek ( ne Oříšek Valentinka, http://www.valentinka.cz ) :o)

Jezevčík k cíli - chovný pes, potřebuje ještě pracovní certifikát. Musí mít loveckou zkoušku. Proto jsme se přihlásili na výcvikový tábor, jež pořádá každoročně paní Dana Hájková, http://www.zestekotu.cz. Bylo to něco úžasného, obětovali jsme tomu týden dovolené, ale ničeho nelitujeme. Zjistili jsme, že nejsme jediní, co milují svého psa a chtějí, aby byl nejlepší :o) Ve všech jezevčících dříve či později instruktoři probudili lovecké myšlení. Po týdenním boji mezi lidmi a jezevci, jsme již patřili do skupiny, které chybí ještě jeden krok - BONITACE. Zjednodušeně řečeno, je to komise rozhodčích, jež zhodnotí vlastnosti a exteriér zvířete a pořídí z toho zápis - bonitační karta.

V červenci 2007 jsme již měli zkoušku, pracovní certifikát, splněný počet výstav a v Mladé Boleslavi jsme získali na základě vyplněné bonitační karty zápis do PP - kandidát chovu.

 

Náš pes je chovný od 22. 8. 2007 s bonitačním kódem 1m/AV/5 a začíná současnost ……

P : Více ze současnosti naleznete v ostatních rubrikách

Q: V Jakých ?

P: Ty mě zkoušíš? např. Výstavy, zkoušky, Chceme se podělit atd.

Q: Jinak si to pěkně napsala, nezapomněla si na nic. Takhle bychom to s páníčkem nezvládli napsat. My si pamatujeme jen důležité věci :o)

P: A jaké ? To bude něco děsně zajímavého, co ?

Q: Třeba, kde si můžu nejlépe zaslídit, kde je nějaké pěkné houští na prozkoumání apod.

P: No, samé důležité věci :o)

 
Na Vaši příští návštěvu se těší Quentin T. Valentinka a jeho panička