stránky drsnosrstého jezevčíka se jménem Quentin T. Valentinka

Vítáme Vás na stránkách věnovaných nejen jezevčíkům, ale i jejich dvojnohým kamarádům. Quentin T. a jeho panička

Novinky

Naše nové pracovní úspěchy

Tak už je to tady !!! Tak už náš páníček ukázal mysliveckému světu jaký výkvět pro myslivost připravil a ještě připravovat bude.

Zak měl svoji velkou a též, dle páníčka, neslavnou premiéru dne 28. 9. 2009 na umělé noře v Hůrkách, kde obstál ve zkoušce z výkonu - Bezkontaktní norování, zkouška nováčků - ZN, sice s počtem bodů 64 a časem 0,22 s.

Páníček nejdříve moc nadšený nebyl, neboť samozřejmě přípravu s naším chlupáčem nepodcenil a řádně ho chtěl připravit. Jen dle odborného oka normistra na nácviku nebylo, co nacvičovat. Začík vlítl do nory a štěkal a štěkal, co mu jeho síly dovolily. Všechny standardy strčil do kapsy a samozřejmě jim, ale pouze na nácviku, ukázal jak noruje trpaslík. Štěstěna je velice vrtkavá, to poznal toho osmdvacátého i páníček, kdy Začík všem ukázal, jak tedy noruje trpasličí jezevčík  ( na ..... :o) ).

ochota k práci - 3; hlasitost - 2; vytrvalost - 4; rychlost - 4

Páníček už je v pohodě, neboť Zakovo "neúspěch" zastínilo vítězství Albínka ve II. poháru Plzeňska - lesní a barvářské zkoušky malých plemen, se zadáním titulu CACT a res. CACT. ( CACT - znamená čekatelství šampionu práce, není to nárokovaný titul a uděluje se jen za mimořádné kvalitní výkony předváděné v průběhu celé soutěže ), jež proběhl v Žerovicích ve dnech 3. - 4. 10. 2009.

Páníček při jeho přípravě skoro přišel o život. Při nácviku klidu po výstřelu, kdy použil plynovou pistolku, přišel skoro o sluch. "To byla řacha, neslyším", komentoval, "A Alby seděl jako zakovanej, nehnul ani brvou", dodal. A vztekání na barvě se s ním vyplatilo, neboť se stal nejúspěšnějším jezevčíkem ( a je to trpaslík, nezapomínejme ) poháru a odnesl si krásné celkové II. místo. I. místo mu vyfoukl "nějakej" křepelák. Dle slov páníčka to bylo velice náročné a i večer jsem na nich viděla velkou únavu, pániček byl znaven určitě z nervů a náš "velký lovec" z výkonu, neboť v sobotu na leskách musel vyfiknout tyto disciplíny nos, hlasitost, poslušnost, chování po výstřelu, vodění na řemeni, slídění, následování, práci na pobarvené stopě 1 - 4 hodiny staré, odložení a posledním bylo náhánění. A v neděli na barvářkách vodění na řemeni, odložení, práci na pobarvené stopě nejméně 12 hodin staré, dále též následování, nahánění. 

Výsledky - Lesní zkoušky teriérů a jezevčíků

nos - 4; hlasitost - 3; poslušnost - 4; chování po výstřelu - 4; vodění na řemeni - 4; slídění - 4; následování  - 3; práce po pobarvené stopě 1 - 4 hodiny staré - 3; odložení - 4; nahánění - 4; celkový počet 223 bodů, I. cena

Výsledky - Barvářské zkoušky teriérů a jezevčíků ( získání titulu CACT )

vodění na řemeni - 4; odložení - 4; práce po pobarvené stopě nejméně 12 hodin staré - 4; následování 3; nahánění - 4; celkový počet 113 bodů, I.cena

 
Na Vaši příští návštěvu se těší Quentin T. Valentinka a jeho panička