stránky drsnosrstého jezevčíka se jménem Quentin T. Valentinka

Vítáme Vás na stránkách věnovaných nejen jezevčíkům, ale i jejich dvojnohým kamarádům. Quentin T. a jeho panička

Chceme se podělit .......

Q: Na tomto místečku se chceme podělit o okamžiky, jež ovlivnily náš život ve smíšené smečce ( páníčkové, já )

P: Tyto okamžiky se budeme snažit popsat ze dvou stran - psí a lidské. Myslím si, že to chvilkami bude náročné, neboť i když je pes nejlepší přítel člověka, rozhodujeme vždy za něj. Nezapomínejme na to !!!!

  Již jsme několik dnů v novém roce, letos 2009, a mě vždycky na začátku napadají stejné myšlenky. Nebylo tomu jinak ani letos ……

Ležím si takhle v posteli, snažím se soustředit pouze na sebe a na svoji relaxaci , ale stále se mi to nedaří. Místo toho abych si říkala, jak jsem úžasná, krásná, chytrá, starostlivá a obětavá a podobné kravinky, musím myslet na to či ono. Nemyslím nyní na krizi, jež se neustále omílá kolem nás, na naše zdravotnictví, či dokonce politickou scénu. Musím myslet a přemýšlet o mém – našem životě alias o životních zážitcích nejen roku 2008.

Mám toho moc v hlavě a neustále se mi to honí, a ne a ne, to zapadnout a najít své místo. Proto jsem se rozhodla, že sama pro sebe si udělám a následně sepíši takovou rozvahu s plusy a mínusy roku 2008. Nedám si novoroční předsevzetí, stejně už dlouho takovou blbost nedělám, ale hodím to do tužky.

Přemýšlela jsem a postupně z toho vypadlo toto. Možná, že to chvílemi nebude mít hlavu ani patu, neboť pocity jsou vždycky složité a člověk se někdy sám ztrácí :o). A možná, že jsem se o všechny zážitky nepostačila podělit ani s Vámi :o)

Sice nás loni nesužovali tak intenzivní mrazy po tak dlouho dobu jako letos, ale pro nás bylo zimní období opravdu kruté. Alby měl nepojmenované žaludeční problémy, jež se zhošovali, a nebo zlepšovali. Jen moje psychika se značně zhoršovala. Slovní zásoba se se zúžila pouze na pár otázek : Žral ?; Nezvracel ?; Nemá průjem ?; Nemá tam krev ? Už jsem musela být pro okolí protivná, ale vydrželo :o) ! Nevzdala jsem se ! Poněvadž Alby je velký bojovník po svém tatínkovi, bojoval a bojoval ! Tak jsme vlastně celé první čtvrtletí roku 2008 bojovali.Boje se uskutečňovali nejen na poli medicínském, ale též výstavním !! Zdařilo se nám i při zdravotních problémech získat českého a slovenského šampiona. Též nás čekalo „znovuzrození“ našeho psího drobečka. Pokud si budu chtít toto vše připomenout určitě si nezapomenu znovu a znovu přečíst vyprávění z deníčku „Jak jsem byl poprvé na operaci“.

Klad ? Jako klad tohoto období považuji naši houževnatost zvládnout vyhrát boj. Zápor ?Dlouho jsem přemýšlela o nějakém. Stále jsem si říkala, že vše má rub i líc, tak i zápor. Myslím, že jsme zapomínali na to, že naši přátelé a rodina mají své problémy a starosti, jež musí řešit, a nemohou se stále dokola věnovat pouze naší záležitosti.

Jarní období je symbolem mláďatek- malých kuřátek, kachňátek, či králičků apod. Pro mě je to období začátku našich internetových stránek. Pro Olinku, moji tchýni, je to obdobím velmi smutným, neboť přišla o to nejcenější – o věrného čtyřnohého přítele, samozřejmě po manželovi a dětech. Ritušce byly čtyři měsíce, když přišla o život. O svůj život bojovala celých 12 hodin, ale bohužel ho prohrála. Napadení jiným psem a samozřejmě též jiné váhové kategorie se jí stalo osudné.

Jinak letem, světem ! V únoru byla ve světě jezevčíkářů velká událost. Hrdá panička jezevčice Bédi, Bláňa měla krásnou svatbu, na které byli jezevčíci vítáni. Dokonce mohli býti přítomni obřadu, kterému jezevčíkovi se to kdy povede, co ? Na svatbě se sešla opravdu dobrá parta, jedlo se a pilo, tak už to bývá. Jsme velice rádi, že jsme mohli býti přítomni.

V květnu velkolepé setkání jezčíkářů na chaloupce v Horním Maršově. Poprvé jsme objevovali krásy této krajiny. Poprvé jsme grilovali na rozžhaveném kameni všechny možné kulinářské dobroty, jež pro nás Bláňa připravila.Děkujeme !

V červnu páníček oslavil 30. narozeniny. Panička chtěla pro něj připravit velkou oslavu, na kterou svět nezapomene, ale, bohužel, páníček o ni nestál. Nerad je totiž středem pozornosti, paničku to dost mrzelo. Hlavně, že se nestalo nic horšího, co ?

Klad ? Snaha o přiblížení se k pokroku, jež byl pro nás zvládnutí opravdu jednoduchých internetových stránek, vkládání obrázků, fotografií, popisků apod. Co jinému zdáse jednoduché až primitivní, nemusí být pro druhého, že ? :o) Zápor ? Nevím proč, ale ty zápory vymyslet, mi dávají opravdu zabrat. Vždyť člověk si neustále stěžuje, stěžuje a zas a znova a potom si vůbec nevzpomene. Asi ještě nebylo tak zle, aby nebylo ještě hůř ! :o) Člověk při té snaze zvládnout PC zapomínal na přátele, na procházky, sluníčko, práci na zahradě, květiny, a proto jsme to museli všechno dohnat v květnu. To je jasné, ne ? S nezdravou barvou v mém obličeji, jež jsem získala při „hře“ s PC, jsem musela něco dělat, ne ! V dnešní době líčidel, to není problém, ale sluníčko je sluníčko. Prostě a jasně mnoho a mnoho energie !!

Ani jsme se nenadáli a bylo tu léto. Léto má mnoho podob a můžeme ho vykreslit spousty barevnými odstíny, a též vůněmi a pocity. Děti mají léto spojeno se slovem prázdniny – lenošení, koupání, návštěvy i babičky či dovolené s rodiči. Pracující člověk – jezevčíkář, se těší na dovolenou či setkání s ostatními nadšenci z řad vášnivých kynologů. Loni v lété jsme byli opravdu ostudy a zvládli jsme se sejít opravdu jen 1-krát. Bylo to velkolepé grilování s opravdu dobrou partou. Okolí nám muselo závidět, jen co ucítilo tu vůni linoucí se od našeho rozžhavého kamene. Pšt, pšt, to byl suvenýr z květnových Krkonoš. Celé odpoledne a následný večer se o naše pupky starala Evička. Děkujeme !!

Též jsme oslavili výročí svatby, sice ne naše, to ještě nestojí za řeč, manželů Alenky a Bohouše, jež jsou též šťastnými majiteli jezevčičí slečny Elišky. Byli jsme moc rádi, že jsme jejich 30. výročí mohli oslavit s nimi. Děkujeme.

A proč na léto 2008 nezapomeneme ? Naše smečka se rozrostla o dalšího člena, jak jinak než jezevčíka. Nemohli jsme se dočkat, přípravy byly nekonečné. Obavy značné. Ale zatím to zvládáme ! Zbytek ukáže čas. Musím říci, že to někdy není jednoduché, neboť se to nezdá, ale dva jezevčíci někdy opravdu vydají za pytel blech. Ale, jak říkám, zlobí zdravě !

Letem, světem ! I Olinka se dočkala šťastného období. Smečka se též rozrostla o nového člena. Opět se jím stal manchester teriér, nyní slyšící na jméno Karf.

Též jsme absolvovali zaslouženou dovolenou. Nyní jsme si vybrali kraj velice malebný, objevovali jsme krásy Českého Švýcarska. Tentokráte nám dělal společnost i náš drsnosrstý kamarád. A tak to má být.

Čekala nás též záchranná akce. Hledání nového domova. Vše v jednom dni. Malému koťátku, jež by se nechalo roztrhat naším loveckým psem, jsme zachránili život a následně našli nového páníčka a nové kočičí kamarády. Hurá !!!

Též jsem si vyzkoušela pozorovat svět z koňského hřbetu. Mohla jsem srovnat zda koně, nebo jezevčíka. U mě jednoznačně vyhrál jezevčík, a proto máme už dva :o)! Myslím tedy, že to srovnání radši znova opakovat nebudu, neboť mám jen dvě ruce, jedny nervy ! Tak nevím, kam by se ten další pejsek vešel :o)!

Babička Hedvika přišla o svého dlouholetého čtyřnohého přítele, jež se dožil 12-ti let. Tento bernský honič, se jménem Chiro, prožil svůj život na chaloupce u Stříbra.

Klad ? Dovolená, odpočinek, koupání, málo kávy a hodně piva :o). Prostě krásný letní čas bez dramatických depresí. Zápor ? Zapomínání na plnění všech těch šedivých povinností, jež tvoří celý velký dlouhý seznam, jež se musí plnit 365 dnů v rodce. A ono se to nasčítá !

Barvy podzimu jsou vždycky úžasné. Tyto barvy dovede vykreslit jen Pan podzim. Nikdy nevím, jestli mám radši podzim, nebo jaro, neboť v podzimním čase říkám to a naopak na jaře všem tvrdím, že jsem se nemohla jara dočkat :o). Jak říká páníček: „Když se podzim povede, tak je opravdu na co se dívat.“ Nebylo tomu jinak ani loňského roku. Krásné tři dny jsme prožili ve známe chaloupce, tam jsme se mohli kochat a kochat krásami podzimní krajiny a čerpat energii z teplých barev na dlouhé zimní večery. Jezevčíkáři si prostě vyrazili na výlet, aby zmapovali terén, neboť na tomto „bohem zapomenutém“ místě jsme chtěli trávit vánoční svátky. To jsme byli totiž tak nadšení z malé podzimní dovolené, že kolektiv rozhodl, Vánoce budou ještě lepší :o)! To jsem malinko předběhla událostem !!

Opět letem, světem ! Začík se poprvé vZdálil z dohledu. Bylo to mých, po dlouhé době, nejdelších 20 minut. To víte, když v krkonošských hvozdech ztratíte v lese na 20 minut 4 měsíční štěně, to je něco ! Je malej, ale šikovnej jezevčík, našel si nás a sám !! Měli jsme opravdu velké štěstí, neboť v lese nevedou oddělení ztrát a nálezů :o)!

Babička Hedvika oslavila kulaté narozeniny. Bylo jí 80 let. Úctihodný věk ! Gratulujeme.

V říjnu jsme se zúčastnili klubové výstavy v Praze. Bylo to opět velká událost, sešlo se na 400 jezevčíků, a následně se uskutečnila velká líbačka dvounohých páničků, neboť jsme jedna velká rodina. a tato událost se musela zapít, nejdřív na kuráž a následně na vítězství. To snad chápete, ne ? Ještěže jsem nebyla řidič :o)! Bylo to první Záčkovo vystoupení před „kamerou“, moc odvázaný z toho nebyl, ale vydržel.

V listopadu jsme ukázali Zakovi krásy cvičáku k Kyšicích. Radost, teda, žádná, neboť jako správný jezevčík plní pouze povely pro něj důležité. Moc jich tedy není !!

Klad a zápor? Vyrovnané období. Říkáte si, co tím chtěl básník říci ? Pozitivní energie načerpaná ze setkání přátel na horách či při jiných příležitostech se rovná úbytku energie ze starostí všedních dnů. Bylo to nejvyváženější období roku 2008, pokud nepočítáme ty rodinné trable, jež zamíchaly našimi kartami a určitě ještě zamíchají. To ukáže rok 2009. Bude to pro všechny překvapení.

Ani jsme se nenadáli a byl tu adventní čas roku 2008. Bylo to takové hektické období, v posledních letech se nehoním ani za úklidem, pečením, vaření a podobnými nesmysly. JENŽE !! Přípravy na Vánoce s Valentinkami byly nějaké náročné. Vše připravit, upéct něco pro hladové krky, na horách totiž dobře tráví. Ještěže se o nákup jídla pro rodinu Valentinek postarala děvčata Evík a Kačík. Také jsme pomáhali s páníčkem Ježíškovi s dárky z Tutákova. Vymysleli jsme si toho na něj, že měl plné ruce práce. Snad se líbily ! Ale protože jsem milovník vánočních svátků, musela jsem vyrazit do matičky Prahy na předvánoční atmosféru. Byla nádherná, byla jsem úplně nadšená, vše jsme spojili, jak jinak, s posezením s přáteli. Poprvé jsem ochutnala pečené kaštany.

Klad ? Advetní čas je spojen se svíčkami, koledami, svařákem, punčem, setkání s přáteli, polibky a jmelím. Láskyplný čas ! Zápor ? Toto všechno je doprovázeno stresem, nákupy, honěním, pachtěním apod.

Přeji nám všem, abychom se v tom letošním roce 2009 méně pachtili, nakupovali, honili a stesovali a více se usmívali, milovali a měli se rádi !

 
Na Vaši příští návštěvu se těší Quentin T. Valentinka a jeho panička